FAQ

Je hladinoměr WF250 vhodný pro celoroční použití?

Ano, hladinoměr WF250 je v naší výrobě speciálně upravnený, utěsněný tak, aby bylo možné celé zařízení bezpečně provozovat bez ohledu na roční období.

V jak hluboké studni mohu měřit hladinu?

Mechanický hladinoměr pro měření hladiny ve studni, je standardně dodáván s návinem 20,0 m. Máme aplikace, kde se měří hladina ve 40 m studni.

Použité lanko je speciální, musí být dostatečně lehké, a přesto se nesmí natahovat a dlouhodobě odolávat vlhkosti a styku s vodou.

 

Jaké použít čerpadlo do kopané studny?

Často s námi řešíte i jiná témata, než měření hladiny vody ve studnách. Nejčastějším tématem je možnost, jakým zařízením, čerpadlem levně čerpat vodu z kopaných studní.

Máme pro Vás vyzkoušený TIP.

Čerpadlo do sudu 4700/2 inox automatic.

Jde sice o čerpadlo s označením „do sudu“, ale svými parametry je možné úspěšně používat toto čerpadlo v kopané studni.

Čerpadlo je plně automatické, tedy stačí zapojit do klasické 220 V zásuvky a o nic dalšího se starat nemusíte. Pokud pustíte kohout, sníží se tlak a čerpadlo automaticky zapne. Prodleva mezi spuštěním a snížením tlaku je tak krátká, že ji téměř nepostřehnete. Použití tohoto typu čerpala je tedy automatické a instalace velmi jednoduchá. Kabel s koncovkou (220 V), který je součástí čerpadla má délku 10 m.

Jaké má čerpadlo omezení? Je to hlavě výtlak. Ten má hodnotu 23 metrů. Pokud je výškový rozdíl od čerpané hadiny ke kohoutu 5 metrů, bude dispoziční tlak 1,8 baru. Mez použití bude tedy někde kolem 8 metrů rozdílu hladin tak, aby dispoziční tlak zůstal na hodnotě alespoň 1,5 baru. Objemový průtok kolem 4,5 m3/hod je více jak dostatečný. Pozor na hloubku ponoru ta je maximálně 7 metrů pod hladinou.

Čerpadlo je vhodné i pro zásobování domu užitkovou vodou.  Za cenu kolem 3 tisíc korun je to bezkonkurenční řešení.

Při použití nezapomeňte sledovat hladinu vody vhodným hladinoměrem.

Lze měřit hladinu ve vrtané sudni?

Mechanický hladinoměr WF 250 je určen pouze pro kopané studny a jiné hladiny kde je dostatečný prostor pro vedení lanka a plováku. 

Měření hladiny a pohyb hladiny ve vrtaných studních komplikuje malý vnitřní profil těchto zdrojů vody. Tento malý profil je dále omezen výtlačným potrubím (d25, d32), napájecím kabelem čerpadla, bezpečnostním lankem případně kabelem bezpečnostního čidla.

Prot tyto aplikace vyrábíme speciální hladinoměr WF400

Hladinoměr pro vrtané studny

Hladinoměr WF400 má potrubní sondu malého průměru, kterou lze bez problémů zapustit až nad dno studny.
WF400 slouží k přesnému měření hladiny vody ve vrtaných studních malého průměru. Jde o čistě mechanické zařízení nevyžadující údržbu, napájení, nebo výměnu baterií. Hlavní komponenty jsou z ušlechtilých kovů mosazi a nerezavějící oceli.
Konstrukce a provedení je velmi robustní, nepodléhající stárnutí. Proto jako výrobce standardně nabízíme prodlouženou záruku 5 let s garantovaným servisem na 10 let.
Samotná instalace je časově a technicky nenáročná.
Hladinoměr WF400 funguje na fyzikálním principu tlaku vzduchu, který se s rostoucí hloubkou ponoření do vody zvyšuje. Tento tlak je přenášen na tlakový ukazatel kalibrovaný na stupnici v metrech.

Více informací naleznete zde: 
HLADINOMĚR PRO VRTANÉ STUDNY